Pomidory Kass

08.09.2012

Jak nie było o pomidorach, to nie było. Za to teraz jest cała pomidorowa seria.

Któż nie pamięta uroczej piosenki „Addio pomidory” śpiewanej przez Michnikowskiego? Coś w tych pomidorach jest, że artyści piszą o nich piosenki, a pisarze opisują w literaturze.

Przepis na pomidory w kawałkach Kass ze strony „Smaki i aromaty” jest po prostu genialny. Przetwarza się je szybko i przyjemnie, a potem można z nich zrobić wszystko. Po co kupować te konserwowane w puszkach, skoro można mieć pyszne i zdrowe w słoikach? Zachęcam do zrobienia ich, bo stopień trudności jest zerowy, a efekty świetne.

 

Pomidory Kass

 

pomidory

sól

oliwa

 

Pomidory sparzyć i obrać ze skórki. Wyciąć część z szypułką i pokroić w półplasterki. Układać w umytych słoikach (nie ugniatać) tyle, ile się zmieści. Wierzchy polać łyżką oliwy i troszeczkę osolić. Nie dokręcając pokrywek ustawić w garnku wyłożonym ściereczką i wypełnionym zimną wodą sięgającą do 3/4 wysokości słoików. Podgrzewać do chwili, gdy woda w garnku zacznie wrzeć, a następnie zmniejszyć ogień, aby woda lekko bulgotała i pasteryzować 25 minut pod przykryciem.

 

Słoiki wyjąć, dokręcić wieczka i ułożyć do góry dnem. Po ostygnięciu odwrócić.

 

 

 

4 myśli w temacie “Pomidory Kass

 1. Pomidorowa Maniaczka :)

  Potwierdzam przepis jest rewelacyjny, z jednym małym ale trzeba mieć dobre pomidory 🙂 W tym roku posiałam ponad 20 odmian, mam miejsce wiec stwierdziłam że zaszaleje i zobaczę które do czego są najlepsze. Dusiłam, smażyłam i przecierałam 🙂 Wniosek jest jeden do przepisu powyżej najlepsze są owoce z mała ilością wody, takie mięsiste. Najlepiej pasuje odmiana Kmicic i Apis. Oba proste w uprawie i twarde, mięsiste. Polecam

  Odpowiedz
  1. Iwona Autor wpisu

   Oj, to prawda! Do przetworów trzeba mieć dobre ogórki i dobre pomidory 🙂 Wspomniałam o ogórkach, bo od 4 lat nie wychodzą mi kiszone 🙁

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *