Domowy Golden syrup

23.12.2012

Obiecałam podać przepis na domowy Golden syrup. Bardzo dobry przepis znalazłam na blogu „Moje Wypieki”. Zrobiłam ten syrop z połowy składników, bo dwie buteleczki starczają na długo.

 

Golden syrup

 

200 g cukru

50 g wody

 

W garnuszku z grubym dnem zagotować wodę z cukrem na średnim ogniu. Gotować do momentu aż cukier się skarmelizuje, całość będzie rzadka i będzie miała piękny ciemnozłoty kolor. Trzeba tylko uważać aby nie przypalić syropu, bo nada mu to gorzkiego posmaku. W tym celu po odparowaniu wody zmniejszyć ogień do malutkiego i nie mieszać w garnku.

Następnie przygotować:

1 kg cukru (wzięłam trzcinowy)

600 g wrzącej wody

2 łyżki (lub więcej) soku z cytryny

 

Do gorącej mieszaniny ostrożnie wlać gorącą wodę (reakcja może być wybuchowa, więc zachowanie ostrożności jest konieczne), cukier i sok cytrynowy. Wymieszać, zagotować i gotować na malutkim ogieńku przez 45 minut nie mieszając, aż syrop zgęstnieje. Gorący syrop będzie rzadszy, a po wystudzeniu zgęstnieje. Jeśli nie będzie wystarczająco gęsty, należy jeszcze podgotować. Jeśli będzie zbyt gęsty – dodać gorącej wody i wymieszać. Następnie wystudzić i przelać do słoiczków. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *