Szybkie danie z piersi kurczaka

17.03.2013

Pamiętam jak nie lubiłam kiedyś telewizyjnego programu pod tytułem „Jutro poniedziałek”. Nawet nie wiem, o czym był ten program, bo omijałam go starannie z powodu tytułu. Chodziło o to, że program był nadawany gdzieś w połowie niedzieli, kiedy było jeszcze tyle wolnego czasu do dyspozycji, a przypominał o nieuchronnie nadchodzącym poniedziałku. Do dzisiaj mam wrażenie, że poniedziałki są znacznie częściej niż takie, dajmy na to, piątki. Jest już dosyć późno więc mogę pomyśleć o tym, że od jutra znowu trzeba się wszędzie spieszyć.

Bywa, że gdy wpadamy do domu po pracy, nie ma nic na obiad i muszę szybko coś przygotować. Wówczas bardzo przydaje się przyprawa do kurczaka, bo mogę zrobić zupełnie nieskomplikowane, ale za to błyskawiczne danie, takie jak to.

 

Szybkie danie z piersi kurczaka 

 

2 piersi kurczaka (ok. 0,5 kg),

3 łyżki śmietany 18 %,

2 łyżeczki przyprawy do kurczaka wg Graza (z poprzedniego przepisu),

3/4 szklanki wody,

1-2 łyżki mąki,

ewentualnie olej do smażenia.

 

Piersi kurczaka ugotować i pokroić na niewielkie kawałki lub pokroić na niewielkie kawałki i usmażyć na oleju. Mąkę, śmietanę oraz przyprawę z przepisu:

http://dorodnepomidory.bloog.pl/id,333800258,title,Mieszanka-do-kurczaka-wg-Graza,index.html

wymieszać z wodą i zagotować, polać kawałki piersi. Można też przez parę minut gotować kawałki kurczaka w sosie. Jeść z makaronem lub ryżem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *