Mojito i szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Prawie już przeszłam ten męczący stan zagubienia w czasie po powrocie z Kuby, kiedy trzeba się przestawić o 6 godzin i nie wie się, kiedy spać, kiedy jeść i co ze sobą począć w nowym czasie. Niebawem opowiem o Kubie, ale na razie chcę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku i przedstawić bardzo popularny w tym kraju long drink mojito (czyt. mohito). Ciekawe, że drinki z kubańskim rumem piją tam z radością osoby zwykle pijące mało lub wcale i ja też próbowałam z wielkim zadowoleniem różnych drinków, chociaż zwykle piję alkohol w ilościach niewielkich albo wcale. Przed wyjazdem na Kubę byłam zaskoczona, że znajome osoby, których bym nigdy nie podejrzewała o picie czegokolwiek były zachwycone drinkami na Kubie, ale już nie jestem zaskoczona tylko mile wspominam. Dlatego jeśli ktoś się wybiera na Kubę to mogę tylko powiedzieć – jedźcie i pijcie!

Wspominając tamtejsze drinki, o których będę jeszcze pisała, na ten Nowy Rok 2018 z przyjemnością podaję przepis na mohito. Może nie będzie smakował u nas tak jak na Kubie, ale i tak warto spróbować. Dodam jeszcze, że do drinków używany jest biały rum, natomiast rum o barwie herbacianej używany jest po prostu do picia.

 

Mojito

 

kilka gałązek świeżej mięty

20 ml soku z cytryny lub z limonki

10 ml syropu z cukru

40 ml białego rumu

garść pokruszonego lodu

troszkę wody gazowanej

 

Ten drink przygotowuje się od razu w szklance. Trzeba wrzucić gałązki mięty i trochę je utłuc, np. tłuczkiem od moździerza. Dodać sok cytrynowy i syrop z cukru, wsypać pokruszony lód, dolać rum i wymieszać, a następnie dolać trochę wody gazowanej.

 

 

 

 

 

 

 

14 myśli w temacie “Mojito i szczęśliwego Nowego Roku 2018!

 1. Rebecca Sharp

  Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
  Ja natomiast niezbyt przepadam za alkoholami, ale jako perfekcyjna pani domu muszę się znać na wszystkim!

  Odpowiedz
  1. Iwona Autor wpisu

   Właśnie, dobrze jest znać przepisy na kilka drinków – przydadzą się w karnawale 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *